Czym się charakteryzuje rehabilitacja metodą bobath i kiedy się ją stosuje

Podczas rozwoju małych dzieci czasami pojawić się mogą rozmaite kłopoty. Niekiedy dotyczą one kwestii związanych z ruchowymi zaburzeniami, co skutkuje ograniczoną samodzielnością młodego człowieka. Z takich też powodów niezwykle istotna w takich sytuacjach jest dobrze zaplanowana rehabilitacja dzieci, jaka w większości przypadków przyniesie wymierne korzyści. Oczywiście będzie to wymagać dużej pracy zarówno w gabinecie fizjoterapeuty, jak również przez rodziców w domu.

Ale regularnie robiona rehabilitacja niemowląt z reguły umożliwi przywrócenie ruchowe zdolności i w wielu przypadkach stosunkowo szybko dogonić inne dzieci. W ostatnich czasach rosnącym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć rehabilitacja bobath, jaka w całkowicie odmienny sposób będzie podchodzić do sprawy wspomagania małych pacjentów. Przede wszystkim się ona skupia na kompleksowym rozwoju ciała, a nie tylko wybranych jego części.

Dzięki temu doskonale stymuluje plastyczność mózgu, jaki zmuszony zostaje do pracy na wielu płaszczyznach. Fizjoterapia wykonywana tą metodą bardzo dobrze się sprawdza przy rozmaitych neurologicznych deficytach, takich jak mózgowe porażenia, uszkodzenia nerwów czy też opóźniony rozwój motoryczny. Jest zalecane, aby ją rozpocząć tak wcześnie jak się da, wówczas będzie można skutecznie symulować części ciała wymagające pomocy. Doświadczeni fizjoterapeuci, pracujący w klinice https://www.sano.wroclaw.pl będą regularnie wspierać chore dziecko, ale nie mniej ważne również będą ćwiczenia wykonywane przez rodziców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY