Jak czynią psychodeliki – poznaj najważniejsze wiadomości?

Psychodeliki to zespół surowców psychoaktywnych, które generują przeistoczenia w percepcji, nastroju i świadomości. Należą do nich m.in. LSD, psylocybina, DMT, meskalina i ketamina. Ich działanie polega na wpływie na działanie układu nerwowego, w szczególności na receptorach serotoninowych. Psychodeliki są w szeregu przypadków kojarzone z ruchem hipisowskim oraz subkulturami z lat 60. XX wieku, ale ich używanie w postanowieniach terapeutycznych zaczęło się już w latach 50. XX wieku.

W ostatnich latach, pragnienie psychodelikami zwiększyło się w związku z pojawieniem się badań naukowych, jakie sugerują, iż mogą one mieć potencjalne zastosowanie w terapii poniektórych zakłóceń umysłowych, takich jak melancholia, lęk czy PTSD – Amanita Muscaria. Psychodeliki, w przeciwieństwie do innych substancji psychoaktywnych, nie prowadzą do uzależnienia i nie są trujące dla układu w dawkach terapeutycznych. Ich stosowanie żąda jednak ostrożności oraz należytej opieki medycznej, ze względu na ewentualne niepożądane skutki uboczne, takie jak lęk, dezorientacja, a w radykalnych wypadkach nawet psychozy.

Kuracja psychodeliczna, zwana także psychoterapią z użyciem surowców psychodelicznych, polega na podaniu pacjentowi psychodeliku w doglądanych przesłankach klinicznych, pod opieką profesjonalnych terapeutów. W trakcie terapii pacjent przeżywa gwałtowne doświadczenia, jakie mogą pomóc mu w leczeniu zaburzeń psychicznych poprzez zwiększenie jego świadomości, otwarcie się na innowacyjne perspektywy i odmianę rodzaju uważania.
+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY