Znakomity make-up – zobacz, jakim sposobem go zrobić

Okazuje się, że wbrew generalnie panującym stereotypom dużo kobiet nie użytkuje makijażu na co dzień. Uważają, że jest to zbyteczny wydatek, albowiem niedrogie preparaty poprawiające urodę są nadzwyczaj nietrwałe, a drogie nie zawsze gwarantują poprawniejszą jakość.

Inne przedstawicielki płci ślicznej stwierdzają, iż wykorzystywany przez nie epizodyczny makijaż nie poprawia wcale wyglądu, a wykonanie go zabiera tudzież dużo cennego czasu. Wszelkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najistotniejsza jest odpowiednia baza pod makijaż i aplikatory do rzęs. Dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, zatuszujemy niedoskonałości oraz ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Cykliczne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z czasami nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych kosmetyków, które stanowią dopełnienie świetnego make-up’u.

Makijaż oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda marzy o tym, by jej spojrzenie przyciągało, ale wyłącznie ze względu na znakomicie podkreślone atuty, a nie z powodu rozmazanego tuszu czy rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musi to już być kłopotem. Jeśli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, który zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to perfekcyjnie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najprzyzwoiciej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, jednakowoż efekt utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek również można zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to kapitalna sprawa, to naturalnie dzięki jakiej nawet niedrogi cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed nałożeniem cieni czy też kredki (w zależności od preferencji) i już można się napełniać trwałym śliczny makijażem oczu. Na wszystko w związku z tym jest wskazówka i nie wypada bez żadnych zahamowań korzystać z usług wizażystki, by wyglądać przez cały dzień estetycznie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY