Profesjonalne świadczenia medyczne z dyscypliny ortopedii w Sports Medic

Doświadczenie ortopedów którzy przyjmują w Sports Medic sprawia, że placówka taka jest chętnie typowana przez chorych mających kłopoty z narządem ruchu. Ortopedia Wrocław w takim miejscu zrealizowana jest też z uwzględnieniem chirurgii urazowej. Obejmuje operacyjne leczenie stawów, kości i więzadeł. Specjaliści traumatolodzy w pracy z pacjentami zasugerują się innowacyjnymi metodami terapii urazów i schorzeń. Ich duża wiedza i lata praktyki pozwolą na dopasowanie terapii zawsze pod kątem konkretnych pacjentów.

Operacje dotyczą zwykle: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy. Choroby w tej placówce poddawane leczeniu są także z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej, w głównej mierze w chorobach z jakimi zmagają się sportowcy. Zaliczają się do nich: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych a także kontuzje mięśni. W ośrodku mają także miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

Zabiegi z zakresu ortopedii wliczają się do trudnych zabiegów, z uwagi na to, że aparat kostno – stawowy jest skomplikowany. We wskazanej placówce pacjenci nie muszą się z kolei czegokolwiek bać, ponieważ zatrudnieni są w tym obiekcie specjaliści, którzy doskonale poradzą sobie z ich przypadkiem medycznym.

Doświadczona kadra ma do wykorzystania innowacyjny sprzęt i wykonuje zabiegi uwzględniając doniesienia z dziedziny ortopedii oraz traumatologii. Eksperci, którzy są zatrudnieni w tym ośrodku wyspecjalizowani są też w kontuzjach sportowców i osób, które prowadzą aktywny tryb życia. W pierwszej kolejności odbywa się diagnozowanie oraz leczenie chorób układu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni i kości. Wykwalifikowani ortopedzi zajmują się korygowaniem wad postawy, leczeniem wad rozwojowych układu ruchu i przywróceniem go do pełnej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W placówce stosowane są innowacyjne metody leczenia i pacjenci mogą oczekiwać efektami leczenia.