Nastawienie do pacjenta i dyskrecja doktora – gdzie odnaleźć rekomendowanego doktora?

Jest niezwykle istotna kwestią, ponieważ zezwala na stworzenie właściwej atmosfery w gabinecie, albowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Lekarz przyjazny pacjentowi, grzecznie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta ma okazję zaświadczać sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy lekarz komentuje odpowiedzi na nasze pytania, kpi z nas, czy raczej uspakaja. Ma to wpływ nie tylko na samą wizytę lecz również na jej dalszy ciąg, bo w momencie w którym pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety jakkolwiek dzisiaj są lekarze, jacy zachowują się w taki sposób, iż pacjent ma wrażenie że siedzą w gabinetach za karę. Jak najbardziej dają to do zrozumienia pojedynczym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich lekarzy zostaje następnie niesłychanie nisko ocenianych na stronach na jakich prowadzony jest ranking lekarzy – sprawdź BliskiLekarz.pl. Nie warto iść do takich fachowców, a także ostrzec przed nimi inne osoby, być może kiedy zmniejszy się obecność zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać tajemnicy leczniczej, jednak w wielu wypadkach niestety jest ona łamana. Kiedy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd bądź też także symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Niemniej jednak nasze milczenie jest przyzwolenie na tego rodzaju posunięcia. Też w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, bądź też także indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej komplikacjach, lecz jedynie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wstępuje kolejna jednostka to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Sporo ujemnych komentarzy można następnie przeczytać na stronach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny jesteśmy w stanie go upomnieć, lub również wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego profesjonalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to zezwalają, oraz jaka będzie ich reakcja na daną nowinę, przez niego do nich wypowiedzianą.