Jak wykrywać i skutecznie leczyć boreliozę

W ostatnich latach kleszcze są dużym problemem. Obecnie można je spotkać praktycznie wszędzie, a każdy taki kontakt zakończyć się może poważnym schorzeniem. Zwłaszcza powszechnie trafia borelioza, która jest chorobą trudną do leczenia i podstępną. Nie zawsze też po ukąszeniu występuje typowy dla niej rumień na skórze, a objawy niekiedy zauważa się po kilku latach. Niejednokrotnie lekarze mają problemy z właściwym zdiagnozowaniem tej choroby i leczą na jakieś zupełnie inne.

Tak więc jeżeli ktoś zauważy na skórze zaczerwienienie po ukąszeniu kleszcza, to od razu powinien zacząć się leczyć. Najlepsza do tego będzie poradnia hepatologiczna Wrocław, bowiem ważne jest aby od początku wszystkim się zajęci specjaliści. W tego typu klinikach leczy się różne choroby zakaźne Wrocław, a sama borelioza do takich właśnie się zalicza.

W pierwszej kolejności trzeba zacząć od wykonania odpowiednich testów, które potwierdzą lub wykluczą chorobę. Niestety zdarzają się dość często wyniki fałszywe, dlatego też doświadczenie lekarza, jaki je będzie interpretował, jest tu bardzo ważne. Borelioza leczenie Wrocław odbywa się głównie za pomocą antybiotyków. Sukces takiej kuracji w zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko od czasu ukąszenia zostanie ono rozpoczęte. Jeżeli choroba przeszła w utajony stan i pojawiły się jakieś powikłania, to liczyć się trzeba z tym, że wszystko potrwa dużo dłużej i do zażywania będą znacznie większe dawki silnych antybiotyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY